آموزش CNC

آموزش CNC جزو کاربردی ترین آموزش ها در حوزه مهندسی و طراحی صنعتی است. آموزش CNC‌ از استفاده از یک نقشه ساده مهندسی تا پروسه های سنگین نقشه های سه بعدی و مراحل برنامه نویسی اشنا خواهید شد. اکثر تکنیک هایی که در آموزش CNC‌ ساخته شده اند را به صورت سازماندهی شده یاد خواهید گرفت و به صورت کاربردی از انها استفاده خواهید کرد.
ماشین‌های CNC یکی از اساسی ترین و تاثیرگذارین ابزارهای مورد نیاز در کارگاه های تراز و فرز به حساب می‌آیند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که برای ساخت قطعات پیچیده که توسط نرم افزارهای حرفه ای قطعه سازی طراحی شده اند، از ماشین های CNC استفاده شود. آموزش CNC به شما یاد خواهد که چه طور از این نقشه های پیچیده و گوناگون استفاده نمایید و دستگاه به طور خودکار، تراشکاری و فرزکاری خود را انجام دهد.


ساخت قطعات بسیار ریز نیز در آموزش CNC‌ گفته خواهد شد. ماشین های CNC توان تولید هر نوع قطعه ای را دارند اما در ساختار تولید به دو بخش اصلی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شود. بخش نرم افزاری، عمده تصوری است که از آموزش CNC وجود دارد. قطعات در بخش نرم افزاری وارد دستگاه می‌شوند و در بخش سخت افزاری، قطعات به همان شکل گفته شده ساخته می‌شوند. در آموزش CNC شما یاد خواهید گرفت که ارتباط درستی بین این دو بخش برقرار کنید و بتوانید بهترین کارآیی را از دستگاه بگیرید.
بخش سخت افزاری دستگاه CNC شامل بدنه، کاور بندی، تابلوبرق، اسپندل و... می‌شود که در آموزش CNC با تمام آنها آشنا خواهید شد. تمام این قطعات سخت افزاری در کارخانه های تولید کننده ماشین ابزار ساخته و مونتاژ می‌شوند.


بخش دوم آموزش CNC مربوط به بخش نرم افزاری است. در این بخش، کنترل و هدایت و نظارت بر بخش های مکانیکی دستگاه CNC را آموزش خواهید دید. مغز این ماشین در بخش نرم افزاری است و این بخش است که دستور ساخت و تولید یک قطعه را صادر می‌کند. بخش عمده ای از آموزش CNC‌ نیز به این بخش اختصاص داده شده است. زیرا دادن برنامه درست باعث خواهد شد، قطعه به درستی ساخته و آماده شود. این مسئله در ساخت قطعات بسیار کوچک کارایی بسیاری خواهد داشت. زیرا امکان بازبینی در این قطعات بسیار محدود است و تا زمانی که قطعه مورد استفاده قرار نگیرد، عیب و ایراد واقعی ان به چشم نخواهد آمد. اما در قطعات بزرگ، میزان ایرادات و عیب هایی که در قطعه وجود دارد به وضوح قابل مشاهده است.

 

در صورتی که یک دستگاه CNC خریده باشید و بخواهید در کارگاه آموزش CNC‌ را دریافت کنید نیز شرایطی وجود دارد. اکثر کسانی که قصد دریافت آموزش CNC دارند، تمایل دارند روی دستگاهی که خریداری کرده اند آموزش ببینند. در این صورت آموزش CNC‌ آنها کاربردی تر و بهتر خواهد بود و راحت تر می‌توانند دستگاه و قطعات تولید شده را عیب یابی کنند.
یادگیری و آموزش CNC برای صاحبان ماشین الات جزو موارد ضروری و واجب است. در آموزش CNC‌ نیز هماهنگی بخش های مختلف مکانیکی که توسط برنامه PLC طراحی شده اند، تعیین می‌شود. این برنامه وظیفه هماهنگی بین بخش های مختلف قطعات مکانیکی و برقی دستگاه را به عهده دارد. برنامه دستگاه های CNC تفاوت زیادی ندارند و یادگیری و آموزش CNC در دستگاه های مختلف، تفاوت چندانی ندارند. اما با این حال، صاحبان صنایع اعتقاد دارند که آموزش روی دستگاه نصب شده در محل کار، کاربردی تر و سودمندتر است. در نتیجه مدرسان آموزش CNC‌ شما را در این امر یاری خواهند کرد.