آموزش CATIA

آموزش CATIA به صورت مقدماتی و پیشرفته. کاتیا یکی از برنامه های طراحی سه بعدی است که در سیستم های طراحی مهندسی و ساخت ماکت های تصویر به وسیله کامپیوتر کاربرد فراوانی دارد. تمام مهندسانی که نیاز به طراحی های سه بعدی و ماکت های قبل دارند، به آموزش CATIA هم نیاز دارند. یک برنامه کاربردی که توسط شرکت داسو سیستم تولید شده است.شرکت آی بی ام نیز در تمام امور بازاریابی و فروش این نرم افزار با این شرکت فرانسوی همکاری می‌کند.

 

در آموزش CATIA رابط گرافیکی قوی نورپردازی و لحظه به لحظه را تجربه خواهید کرد. کاتیا برنامه بسیار هوشمندی است که دستورات را به راحتی اجرا می‌کند و دستورات زیرمجموعه آن نیز با تغییر پروژه، تغییر خواهد کرد. مهم ترین نکته ای که در‌ آموزش CATIA با آن روبرو خواهد شد، کیفیت بالای محصولاتی است که با کاتیا طراحی شده اند. این نکته، تمام کسانی که با کاتیا اشنایی ندارند را متعجب می‌کند و در مورد این که چه طور می‌توان یک چنین محصول کارآمد و باکیفیتی تولید کرد، سوال می‌کنند.

 

آموزش CATIA باعث خواهد شد که در طراحی قالب های ساخت قطعات، مدیریت پروژه ها و ارزیابی آنها، صرفه جویی بسیار بالایی صورت بگیرد. این صرفه جویی خودش را در ادامه راه نشان خواهد داد. هزینه آموزش CATIA در مقابل فواید و منافعی که در ادامه عاید شرکت و کسب و کار خواهد کرد، هزینه بسیار پایینی است. از مهم ترین فواید آموزش Catia می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

مهم ترین بخش آموزش CATIA و کاربردی ترین قسمت آن، طراحی قطعات است. قطعات ماشین الات سبک و سنگین، قطعات دستگاه الکتریکی بسیار کوچک و بسیار بزرگ، و ارزیابی محصول نهایی با کاتیا بسیار ساده خواهد شد. شما می‌توانید با توجه به قطعه ساخته شده و طرح آماده شده توسط کاتیا، از کیفیت کاری که انجام شده است، نهایت استفاده را ببرید.

 

در مونتاژ قطعات، چند نکته حایز اهمیت است. نکته اول که در آموزش CATIA با آن اشنا خواهید شد، محل چفت شدن و به هم پیوستن قطعات مختلف است که در کاتیا به راحتی قابل دسترسی و ارزیابی است. نکته دوم در مورد آموزش CATIA پیچیدگی ها و نوع چفت شدن قطعات است که بعد از قرار گرفتن روی همدیگر، کمتر تکان بخورند و یا از همدیگر جدا شوند.

 

سطوح داخلی و خارجی قطعات، دارای طراحی های مختلف هستند. این سطوح که در آموزش CATIA با آنها آشنا خواهید شد، لازم است که به طور دقیق طراحی شوند تا کمترین اصطکاک یا درگیری را با یکدیگر داشته باشند.

 

نقشه کشی یک فعالیت دو بعدی است که در اتوکد نیز با آن آشنا شده اید. اما در آموزش CATIA با نقشه کشی سه بعدی آشنا خواهید شد و طراحی ها و نقشه کشی های شما، قدرت بالایی خواهد داشت.

 

در آموزش CATIA با شبیه سازی اشیا ساخته شده و رفع ایرادهای ممکن در آن آشنا خواهید شد. مهم ترین نکته ای که باعث خواهد شد یک پروژه یا طراحی را تغییر داد و کیفیت آن را به مراتب بالاتر برد.

 

قالب سازی در آموزش CATIA به طراحی قطعات وابسته است و جزو موارد به هم پیوسته هستند.

 

لوله کشی ساختمان بعد از نقشه کشی سه بعدی در آموزش CATIA خواهد آمد. این مهم ترین نکته ای است که ساختمان های ساخته شده با کاتیا را از دیگر ساختمان ها متفاوت می‌کند.

 

کارخانه های زیادی هستند که در مورد فعالیت های خود اطلاعات چندانی ندارند. در آموزش CATIA یاد خواهید گرفت که یک یا چند پروژه را چه طور طراحی کنید و چه طور آنها را در طول پروژه مدیریت کنید تا بیشترین راندمان و بازدهی را داشته باشید.

 

 

عنوان
CATIA 8
CATIA 7
CATIA 6
CATIA 5
CATIA 4
CATIA 3
CATIA 2
CATIA 1